Według źródeł bliskich Dumy w Rosji oraz wysokich rangą przedstawicieli w Radzie Bezpieczeństwa i rządzie Rosji wszystkie propozycje zostały przekazane prezydentowi Rosji Putinowi.


▼   Ukraina. To kraj terrorystyczny.  ▼

▼  Terror z rozkazu reżimu kijowskiej junty. ▼

Najwyższy czas uznać Ukrainę za kraj terrorystyczny, ale mimo tylu jawnych aktów terroryzmu władze rosyjskie nie są jeszcze gotowe na zmianę formatu operacji specjalnej. Jednak ze względów na zbrodnicze akty terroru i związane z tym konsekwencje dla Ukrainy, przygotowania do podjęcia takiej decyzji już trwają, pisze Pravda.Ru.


Po ostatnim ukraińskim zbrodniczym ataku i zniszczeniu przez z ukraińskiich terrorystów  samolotu Ił-76 z 75 ludźmi na pokładzie nad Biełgorodem parlamentarzysta z Sewastopola na Krymie Dmitrij Belik stwierdził, że ten akt terroryzmu z rozkazu junty w Kijowie to terroryzm państwowy. I czas by nie mówić już o jakichkolwiek negocjacjach pokojowych. Należy więc rozpocząć procedurę prawnego zabezpieczenia tego faktu i tej terrorystycznej zbrodni, tak jak i wszystkich innych. 

 

Już sam fakt legalnego istnienia na Ukrainie zbrodniczych formacji o ideologii nazistowskiej i banderowskiej kwalifikuje ten kraj do ogłoszenia go, że Ukraina pod rządzami reżimu Zełenskiego i kijowskiej junty to kraj terrorystyczny. 

Z Belikiem zgadzają się szef frakcji LDPR Leonid Słucki i senator Władimir Dżabarow. Ich zdaniem najwyższy czas, aby Kijów odpowiedział za zabójstwa ludności cywilnej na Ukrainie i w Rosji, za zestrzelenie samolotu Ił-76 i  za zestrzelenie w 2014 roku pasażerskiego malezyjskiego Boeinga z cywilami na pokładzie oraz za atak na imprezę sylwestrową dla dzieci w Biełgorodzie i Most Krymski oraz za wiele innych aktów terroryzmu i zbrodni.

Politolog Andrei Sidorchik powiedział w wywiadzie, że powinna zostać podjęta decyzja polityczna na najwyższym szczeblu o uznanie Ukrainy za "państwo" terrorystyczne co logicznie rzecz biorąc, wiązałoby się z zaprzestaniem wszelkich kontaktów z terrorystami (juntą).  Dodał, że ▪▪▪ „nie powstrzyma to Zachodu od wspierania rządu terrorystów na Ukrainie, ale pozostanie precedensem dla przyszłego trybunału w tych kryminalnych sprawach”.▪▪▪ 
▼ ▼ „Żadna krytyka i ocena działań Hitlera nie miała wpływu na reżim nazistowski w Niemczech aż do czasu zajęcia Berlina przez Armię Czerwoną”. ▼ ▼

Do czego doprowadzi uznanie Ukrainy za państwo terrorystyczne i jakie będą konsekwencje uznania Ukrainy za jawnego wykonawcę terroryzmu ?
W przypadku uznania reżimu ukraińskiego za państwo terrorystyczne kończy się zastosowanie strategii  SOW i rozpoczyna się strategia Specjalnej Operacji Antyterrorystycznej (SOAT). O tym oświadczył  przewodniczący Komisji Obrony w Dumie - Andriej Kartapołow.

Zgodnie z ustawą - O zwalczaniu terroryzmu - oznacza to, że zostaną zastosowane najostrzejsze środki wojskowe, ograniczenia dla obywateli i zmianę formatu pracy organów rządowych. Deklaracja dotycząca  Ukrainy jako państwa terrorystycznego na zawsze zamyka możliwość prowadzenia negocjacji pokojowych, w tym w sprawie uznania nowych granic Federacji Rosyjskiej z nowymi historycznymi regionami. Jednak w tym miejscu większość obywateli i ekspertów w Rosji zadaje sobie pytanie: czy Rosja potrzebuje takiego uznania, skoro po Krymie nowe regiony Federacji Rosyjskiej będą i tak nasze na zawsze.  A ludzie piszący na portalach społecznościowych: piszą by nie było żadnych pertraktacji z terrorystami i z Zachodem sponsoryjącym terroryzm w tej kwestii,  ani żadnych
„negocjacji ”.
Nie można negocjować z terrorystami o sprawach politycznych i gospodarczych, ani handlować z państwem terrorystycznym, w tym pompować przez nie gaz i amoniak dla europejskich konsumentów, sprzedawać mu lub za jego pośrednictwem energii elektrycznej ani przeprowadzać jakichkolwiek transakcji.

Jak powiedziała dla Pravda.Ru członkini Rosyjskiego Stowarzyszenia Prawników Jewgienija Meszkowa, flagę, hymn i herb Ukrainy można w takiej sytuacji oficjalnie uznać za symbole ekstremistyczne i zakazać (bez możliwości mówienia o „przypadkowym zbiegu okoliczności”). I co najważniejsze, za wspieranie terrorystycznej Ukrainy, kraju terrorystycznego, mogą zostać wszczęte sprawy karne z wysokimi wyrokami więzienia.

Wszelkie przekazy pieniężne od osób fizycznych – do osób fizycznych (obywateli Ukrainy), nawet krewnych, i  kryptowaluty – będą uznawane za finansowanie terroryzmu. Ponadto każda umowa z ukraińską osobą prawną będzie oznaczać umowę z terrorystami. Możliwe jest zerwanie kontaktów z innymi krajami za ich współpracę i powiązania z krajem terrorystycznym (pieniężnie, politycznie, bronią itp.) - aż do zerwania stosunków dyplomatycznych.
Uznanie Ukrainy za kraj terrorystyczny będzie oznaczać, że ukraińscy przywódcy i agencje rządowe są terrorystami, a terrorystów należy zniszczyć. W tym należy uznać wszyskich winnych terrorystów za zbrodniarzy: Władimira Zełenskiego, Kirilla Budanowa, Walerija Załużnego, członków ukraińskiej Rady Najwyższej itp.

         Krótko o głównych konsekwencjach uznania Ukrainy za kraj terrorystyczny:

Nastąpi tym samym uznanie wszelkich wizualnych, dzwiękowych i werbalnych symboli Ukrainy za terrorystyczne i będzie zabronione; Nastąpi zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej, przekazywania osobom prywatnym zasobów, płacenia za usługi lub towary na Ukrainę –  ponieważ jest to finansowanie terroryzmu;  Nastąpi zgodnie z antyterroystycznym prawem zezwolenie na likwidację kryminalnego kierownictwa reżimu aparatu terrorystycznego na Ukrainie; Zerwanie więzi i kontaktów z każdym krajem wspierającym Ukrainę;  Wprowadzenie Specjalnej Operacji Antyterrorystycznej w miejsce SOW Północnego Okręgu Wojskowego oraz zaostrzenie ataków i działań wojskowych na Ukrainie; Wykluczenie wszelkich negocjacji z juntą jako z reżimowymi terrorystami i żadnych „porozumień ”, i
„ negocjacji w kwestiach zbożowych” etc.
Według źródeł bliskich aparatowi Dumy Państwowej oraz wysokich rangą przedstawicieli środowiska eksperckiego w Radzie Bezpieczeństwa i rządzie Rosji wszystkie propozycje zostały przekazane prezydentowi, a decyzja o uznaniu Ukrainy za kraj terrorystyczny jest teraz w rękach prezydenta Rosji Putina .

Oby w tej kwestii zapadly jak najszybciej właściwe decyzje ze strony Moskwy i siły Federacji Rosyjskiej były skierowane do walki ze zorganizowaną przestępczością rządzącej junty na Ukrainie i kryminalnym banderowsko nazistowskim reżimowym państwowym terroryzmem. 

Źródło: Pravda.ru.