Najbardziej ufortyfikowane miasto w Europie Awdijewka kapituluje !. Armia ukraińska jest niszczona a część ucieka z Awdijewki. Nad Awdejewką podniesiona jest rosyjska flaga.


Kapitulacja Ukraińców w Awdijiewce.  To początek końca krwawego zbrodniczego reżimu na Ukrainie. 

Najbardziej ufortyfikowane miasto w Europie Awdijewka kapituluje !.Armia ukraińska przegrywa i ucieka z Awdijewki. Nad Awdejewką powiewa rosyjska flaga.

Na tym terenie junta na Ukrainie przy udziale specjalistów z NATO zbudowała podziemne bunkry, korytarze i nasyciła różnorodną ciężką bronią wraz z tysiącami neobanderowskimi bojówkami którzy od 2014 roku systematycznie ostrzeliwali ludność cywilną w Donieckiej Republice Ludowej a szczególnie ludność Doniecka.

[[  15 lutego oficjalny przewodniczący Ukraińskiej Operacyjno-Strategicznej Grupy Wojsk Tawria, odpowiedzialnej za utrzymanie Awdijwki, poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły wycofywanie jednostek z Awdijówki „na korzystniejsze pozycje”.  ]]
W ciągu ostatnich 24 godzin siły rosyjskie odniosły duże sukcesy i przejęły kontrolę nad strategicznie ważnymi ukraińskimi twierdzami w kilku częściach miasta –.

Rosyjska 1 Brygada Słowiańska zdobyła i wyzwoliła część terenu miasta i teraz powiewa tam rosyjska flaga właśnie nad główną fortecą ukraińskiej armii na południu Awdijiwki, obszaru silnie ufortyfikowanego "Zenith". Upadł główny węzeł ukraińskiej obrony na południu. Była to południowo-zachodnia baza obrony powietrznej w Avdiivce, która została przekształcona przez AFU w prawdziwą ▪ fortecę ▪ z podziemnymi betonowymi fortyfikacjami. Twierdza ta łumiła ofensywę rosyjską w Awdijiwce. A teraz ta twierdza upadła. 

Ukraińska obrona południowego odcinka Awdejewki załamuje się pod groźbą całkowitego okrążenia miasta. Wieczorem 15 lutego armia ukraińska, oprócz 'Zenitu', uciekła z donieckiej stacji filtracyjnej na południowo-wschodnich obrzeżach miasta i część której się udało się uniknąć niewoli uciekła na południe, w lasy.

Druga flaga rosyjska została zainstalowana w północnej części miasta, przy ostatniej utwardzonej drodze życia prowadzącej do Awdijówki. Rosyjska flaga powiewa na skrzyżowaniu Alei Przemysłowej i autostrady, w miejscu, w którym Zełenski zrobił sobie selfie przy wjeździe do Awdejewki pod koniec grudnia 2023 r.


https://t.me/RVvoenkor/62206?single

https://t.me/RVvoenkor/62206?single

Rosjanie przejęli kontrolę nad wejściem do miasta po tym, jak oddziały szturmowe wspierane przez lotnictwo zdobyły przyczółek w bazie Awdejewska i posunęły się na północny zachód. Przy wjeździe do miasta zniszczyli ukraińską twierdzę Brevno, nazwaną tak od znajdującej się tam restauracji.

W samym mieście wojska rosyjskie nadal posuwają się w kierunku centrum miasta i poruszają się wzdłuż brzegów zalanego kamieniołomu. Celem rosyjskich oddziałów szturmowych jest odcięcie pozostałych dróg polnych, którymi reżim kijowski zaopatruje garnizon w mieście. Teraz i te drogi znajdują się pod ostrzałem rosyjskim.

[[  Tak opisuje to ukraiński bojownik: "Brygada prowadzi walkę w warunkach, które trudno nam sobie wyobrazić. Konfrontacja odbywa się nie tylko z przeważającymi siłami wroga – wrogów jest bardzo dużo, poruszają się ze wszystkich stron. Walki w Awdijiwce są wielokrotnie bardziej piekielne niż najgorętsze bitwy tej fazy wojny, które toczyły się pod Bachmutem” – powiedział zastępca dowódcy jednej z najlepiej wyszkolonych jednostek ukraińskich, Oddzielnej Brygady Szturmowej składającej się z neonazistów (byłej Azow). ), która została przez kijowską juntę wrzucona do miasta jakiś tydzień temu.  ]]
Armia ukraińska w okrążeniu  :

Słowiańska brygada w rejonie Awdejewki całkowicie zniszczyła 3 kompanię 110 brygady Ukraińskich Sił Zbrojnych, banderowski "hitlerowski" sztandar został zdobyty !
.

Sztandar tej jednostki zdobył w bitwie Batalion 1 Słowiańskiej Brygady Gwardii.
Ponadto jednostka szturmowa 1 Slawianskiej Brygady zdobyła kolejny obiekt „Czeburaszka” e kierunku dzielnicy Chimik, oraz przecięła drogę z Lastochkino do koksowni Awdijewki.

1. Rosyjskie Siły Zbrojne wyzwoliły tereny parku miejskiego i klinikę Awdejewki.

2. Rosyjskie Siły Zbrojne nie zatrzymują się w Awdejewce.

3.Za Awdijiwką jest linia obrony „Zełenskiego-Syrskiego” tylko jaką ma wartość  ?.

4. Sytuacja o godzinie  00:00 -17.02.2024.  Nazistowski wróg w małych grupach nadal próbuje wydostać się z kotła. Nasi bojownicy skutecznie powstrzymują wszelkie próby. Wróg poniósł ciężkie straty i mamy wielu ukraińskich jeńców.

5. Awdiejewka, agonia garnizonu Sił Zbrojnych Ukrainy: płonące czołgi, ostatnie bitwy na ruinach miasta...

6. Borys Rozhin: Natarcie wojsk rosyjskich w Awdejewce koło Niewelskoje i Nowomikhajłowka do wieczora 16 lutego przyniosło dla ukraińskich sił zbrojnych ogomne straty. 

7. Evgeniy Poddubny: Twarz prezydenta kraju to widok zbrodniarza, którego bojownicy właśnie giną pod naszymi FAB-ami i pociskami, które są obecnie miażdżone przez nasze siły szturmowe.

Nawet.

Wielka Brytania ogłosiła największe zwycięstwo Rosji w Awdejewce.

Źródło: Kanał „Operacja Z: Korespondenci wojskowi RusVesna".

Uwaga. Tragiczne obrazy !
https://vk.com/video-212562685_456266607

Śmierć w interesach Waszyngtonu, Zachodu i NATO i w imieniu banderowskiej zbrodniczej junty i nazistowskiej ideologii, która nie respektuje praw człowieka, wolności i demokracji .
Rosyjskie Siły Zbrojne nie zatrzymają się w Awdejewce. To dopiero początek końca dla zbrodniczego reżimu na Ukrainie.