We Francji zaczynają otwierać oczy po likwidacji ponad 100 francuskich żołnierzy na Ukrainie. Pułkownik francuskich sił powietrznych: „Macron to psychopata”

Wygląda na to, że i we Francji zaczynają otwierać oczy po likwidacji ponad 100 francuskich żołnierzy na Ukrainie. 
Dla przypomnienia, Rosja ostrzegała, że każdy kraj który wyśle swoich żołnierzy będzie ponosił tego konsekwencje. 
Pułkownik francuskich sił powietrznych: „Macron to psychopata".
Coraz głośniejsza jest wśród francuskich ekspertów wojskowych krytyka wojowniczej i rusofobicznej linii prezydenta Macrona. W czwartek odbył się wywiad z emerytowanym pułkownikiem Régisem Chamagne z francuskich sił powietrznych, który bardzo wyraźnie wyraził tę krytykę, informuje TV RT.de

Régis Chamagne, emerytowany pułkownik francuskich sił powietrznych, dowódca, członek Legii Honorowej i odznaczony Narodowym Orderem Zasługi, w wywiadzie opublikowanym w czwartek dla francuskiego portalu Centrum Analiz Politycznych i Strategicznych ostro skrytykował prezydenta Emmanuela Macrona za jego wojowniczą postawę, narażając Francuzów na śmierć.

Według pułkownika Chamagne dzisiejsza polityka zagraniczna Francji jest podyktowana dwiema okolicznościami: zależnością Macrona od USA i jego psychopatologiczną nieadekwatnością:

„Istnieją dwa wyjaśnienia zachowania Macrona. Po pierwsze, został wysłany przez Stany Zjednoczone, aby wdrożyć ich politykę dotyczącą wojny proxy. Po drugie, jest psychopatą, którego podnieca władza lekceważąc życie swoich obywateli”.

Według Chamagne francuscy specjaliści zostali już wysłani na Ukrainę. Zdaniem doświadczonego oficera inicjatywa prezydenta Francji, by wysłać na Ukrainę więcej żołnierzy, nie może zmienić strategicznej sytuacji na polu bitwy:

„O ile wiem, Francja już wysyła swoich specjalistów na Ukrainę, gdzie biorą udział w szkoleniu ukraińskich żołnierzy. Nie sądzę, że udział Paryża pomoże Kijówowi na dłuższą metę, ale pomoże Ukrainie tymczasowo ulepszyć jej artylerię”.

Jeśli chodzi o szanse Ukrainy, pułkownik jest przekonany, że kraj ten przegra z Rosją. Powodów jest wiele, m.in. brak ludzi, broni i motywacji.

„Ukraina jest na dobrej drodze do porażki. Brakuje środków materialnych, amunicji, ludzi, doświadczenia i motywacji. Armia ukraińska jest w ostatnim czasie składającą się z ulicznych łapanek . Wojna osiąga punkt, w którym armia rosyjska może posuwać się znacznie szybciej”.

Zdaniem Chamagne’a Kijów mógłby lepiej reagować na sygnały płynące od rosyjskich przywódców o możliwości podjęcia negocjacji pokojowych i akceptacji rosyjskich warunków.

Ukraina nie ma szans na wygranie tej wojny, co było jasne od początku – kontynuuje oficer. 

Motywacja i zdolności militarne Rosji są niezmiernie silniejsze niż Ukrainy i Zachodu.

To samo dotyczy zasobów ludzkich: Ukraina szybko traci populację. Z perspektywy międzynarodowej przyspieszona dedolaryzacja osłabia i zmniejszy pozycję USA i jej zdolność do pomocy Ukrainie w dłuższej perspektywie.

Francuski pułkownik jest pewien, że bez aktywnego udziału USA sama UE nie będzie w stanie zapewnić Ukrainie kompleksowego wsparcia:

„Myślę, że Unia Europejska jest niczym militarnie bez USA. USA dowodzą w NATO, a ich przedstawiciele zajmują tam kluczowe stanowiska. Wiem, co mówię, bo brałem udział w operacjach NATO". 

Rzeczywistość jest taka, że ​​NATO nie będzie trwałe bez USA. Jeśli chodzi o integrację Ukrainy z UE, uważam, że jest to niemożliwe, ponieważ UE jest poważnie chora. Jestem pewien, że UE w końcu się rozpadnie, podobnie jak NATO.

Równie bezlitosna jest ocena emerytowanego oficera działań francuskiego kierownictwa na arenie międzynarodowej. Polityka zagraniczna obecnego rządu stoi w sprzeczności z podstawowymi interesami Francuzów, którzy pozostają w dużej mierze przyjaźnie nastawieni do Rosji i Rosjan oraz pamiętają historię współpracy między naszymi krajami. 

Dosłownie:
„Polityka Macrona nie leży w interesie Francji,  Macron ma za cel zniszczenie państw narodowych takich jak Francja. Systematyczne niszczenie naszego państwa trwa od czasów żydowskiego Sarkozy’ego. Macron nie dba o swój kraj”.

Pomimo panującej obecnie w Europie rusofobii, Chamagne wysoko ocenia potencjał stosunków rosyjsko-francuskich:

„Jeśli chodzi o stosunki z Rosją, myślę, że stosunki między naszymi narodami zawsze były dobre. Wielu Francuzów kocha Rosję. Bardzo dobrze pamiętamy, jak Aleksander I, car rosyjski, walczył za Rosję po wojnach napoleońskich”. Jestem pewien, że wśród naszego narodu nie ma nienawiści do Rosji i Rosjan. Nie jesteśmy szczęśliwi, że ludzie tacy jak Macron są u władzy”.

◇ Régis Chamagne urodził się w Konstantynie w Algierii w 1958 r. Był pilotem eskadry obrony powietrznej i dowódcą eskadry Mirage F1C w Cambrai, a następnie dowódcą eskadry rozpoznawczej Mirage F1CR w Strasburgu. Później był redaktorem Generalnego Inspektoratu Francuskich Sił Powietrznych i dowodził 3 eskadrą myśliwską francuskich sił powietrznych w Nancy. Po zakończeniu służby czynnej stał się czołowym teoretykiem walki powietrznej i autorem jedynego francuskojęzycznego podręcznika strategii walki powietrznej, za co otrzymał nagrodę naukową. ◇
____________________________________________________________________________________________________

Ten człowiek ma wiedzę i umiejętności oceny zaistniałej sytuacji na polu walki. 


Szkoda tylko, że nie jest słyszalnym głosem wśród francuskich polityków, którzy przecież by Macron mógł działać wbrew interesom narodowym Francji udzielają jemu poparcia. 

Macron jest psychopatą według Rėgis Chamagne a kim są członkowie politycy we francuskim parlamencie i we francuskich partiach politycznych którzy staczają Francję na skraj przepaści popierając psychopatę Macrona w jego jakże groźnych destruktywnych działaniach na szkodę Francji. 
Dobrze, że na Zachodzie przybywa głosów trzeźwo mówiących, szkoda tylko że są to głosy ludzi z poza kręgu władzy i czynnych polityków mogących mieć wpływ na pohamowanie nierealistycznych szaleńczych planów Macrona i innych liderów w Unii Europejskiej zniszczenia Rosji i wygranej wojny przez banderowskiego nazistowskiego reżimu i opętanego nienawiścią do Rosji Zełenskiego na Ukrainie
Ten opis pasuje doskonale też do wielu innych członków Unii Europejskiej w tym jak najbardziej do Polski rządzonej przez Macrono podobnych wspieranych przez polityków ogarniętych rusofobicznym opętaniem.

Z tragicznymi efektami dla Polski, Polaków w sytuacji wojny Polski z Rosją. Ja doskonale pamiętam widok zrównanej z ziemią Warszawy i Wrocławia po 1945 roku i nie chcę bym taki widok mógł ujrzeć ponownie w pierwszej połowie XXI wieku.

Zapewne w chorych głowach polityków w Polsce i tych bezpośrednio sprawujących rządy z siedzibą w Warszawie brakuję nie tylko zdrowego rozsądku i minimum wyobraźni, może oni cierpią na urojenia , że w grupie przestępców jest siła, nie zdającąc sobie sprawę, że zorganizowany w postaci NATO gang - Rosjanie walczący na swoim terytorium w słusznej sprawie zniszczą.

Przecież od wieków jest znana reguła, że prędzej czy później dobro zawsze zwycięży zło.  Hitler Niemcy też mieli całą masę wśród krajów europejskich współudziałowców w Drang nach Osten przeciwko Rosji. Dzisiaj  wiemy, że koniec ekspansji Zachodu na Wschód dla popleczników nazistowskiego barbarzyństwa zła był tragiczny.  

My wiemy, oni też wiedzą jak kończą złoczyńcy, zbrodniarze a mimo to chcą dla Zachodu tragicznego końca.  Widocznie mają kilka schorzeń a wśród nich problemy z percepcją. 

Więc według francuskiego pułkownika, Macron jest psychopatą,  Niestety Macron nie jest wyjątkiem ponieważ jest ich jak widać  w Unii Europejskiej znacznie dużo więcej. Szkoda, że zwykli ludzie tego nie zauważają lub nie chcą zauważyć i nie reagują.