Aktualny obraz i cel. A w tym momencie celem jest nie tylko oswobodzić Ukrainę ale w pierwszym rzędzie zniszczenie zdolności banderowskiej nazistowskiej Ukrainy do stawiania oporu.

Celem rosyjskiej ofensywy w kierunku Charkowa jest rozkład armii ukraińskiej.

Zapewne celem Rosji jest zmuszenie armii ukraińskiej do wyczerpania swoich rezerw po przez natarcia jednostek rosyjskich. Chodzi o to, aby zadać ciężkie straty stronie ukraińskiej i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podzielić armię ukraińską na dwie części lub całkowicie ją rozbić.

W ten sposób celem jest nie tylko oswobodzić terytorium, ale w pierwszym rzędzie zniszczenie zdolności banderowskiej nazistowskiej Ukrainy do stawiania oporu. Wiele wskazuje na to, że Rosja odnosi sukcesy w prowadzonej operacji.


Krytyka ze strony banderowca.
Już nawet b
anderowski generał Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (w skład którego wchodzą zagraniczni bojownicy) już sam ostatnio rysuje ponury koniec dla banderowskiego reżimu i banderowskiej armii.

Podobnie jak większość ekspertów wojskowych Budanow wyraził przekonanie, że rosyjskie ataki na północnym wschodzie mają na celu rozproszenie i tak już ograniczonych rezerw żołnierzy Ukrainy i odwrócenie uwagi od walk gdzie indziej.

Przyznał, że dokładnie tak się dzieje teraz. Powiedział, że armia ukraińska próbowała skierować wojska z innych obszarów frontu, aby wzmocnić obronę na północnym wschodzie, ale znalezienie personelu było trudne.

„Wszystkie nasze siły są tutaj lub w Czasow Jar” – powiedział, odnosząc się do ukraińskiej twierdzy położonej około 200 kilometrów dalej na południe, którą siły rosyjskie zaatakowały w ostatnich tygodniach. „Wykorzystałem wszystko, co mamy. Teraz już nie mamy nikogo więcej w rezerwach.”

Armia ukraińska nazistów wycofała części kilku brygad działających na wschodzie i przemieszcza je na północ, w stronę obwodu charkowskiego. Ale będzie to mieszanina tylko po części obsadzonych batalionów bez jednolitego dowództwa i bez  możliwości by załatać powstałe luki gdzie indziej.

Budanow obawia się, że Rosjanie mogą i będą powtarzać tą taktykę w innych miejscach:

Budanow powiedział, że spodziewa się, że ataki w obwodzie charkowskim będą trwać przez kolejne dni, po czym siły rosyjskie rozpoczną ciężki atak na Sumy, miasto położone około 150 kilometrów na północny zachód od Charkowa. Ukraińscy banderowcy powiedzieli już wcześniej, że Rosja zgromadziła wojska w celu ataku na Sumy.

Pavlo Velycho, ukraiński banderowski oficer działający w pobliżu rosyjskiej granicy w obwodzie sumskim, powiedział, że w ostatnim czasie nasilił się rosyjski ostrzał na obrzeżach Sum.

Rosyjskie Siły Zbrojne mogą z łatwością poczynić postępy, ponieważ pieniądze przeznaczone na fortyfikacje w obwodach charkowskim i sumskim zostały przekazane fikcyjnym firmom celem budowy okopów (...) których nie ma:

Według krytyków milionowe kontrakty na budowę fortyfikacji, na które wydali tam w sumie miliardy hrywien przekazano  firmom-przykrywkom.

USA naturalnie obawiają się, że armia ukraińska nie będzie w stanie utrzymać swoich linii. Więc z niezapowiedzianą wizytą do Kijowa przybył sekretarz stanu Anthony Blinken dla podniesienia morale ? Czy w celu doprowadzenia do zmiany kierownictwa banderowskiego reżimu ?:
Blinken, który przybył do Kijowa pociągiem wczesnym rankiem we wtorek, ma nadzieję „wysłać mocny sygnał uspokajający Ukraińcom, którzy najwyraźniej znajdują się w bardzo trudnym momencie” – powiedział amerykański urzędnik, który pod warunkiem zachowania anonimowości przekazał informacje reporterom podróżującym z Blinkenem.

„Misją ministra jest tutaj tak naprawdę rozmowa o tym, w jaki sposób nasza dodatkowa pomoc zostanie wdrożona w sposób, który pomoże im wzmocnić ich obronę (i) pozwoli im w coraz większym stopniu przejmować inicjatywę na polu bitwy” – powiedział urzędnik.

Ten czy inny urzędnik może snuć swoje fantazje a rzeczywistość ma swoje niezbywalne prawa.

….........................................................

Blinken ma zapewnić ukraińskich urzędników, w tym od 20 maja nielegalnego prezydenta W.Zełenskiego, o dalszym wsparciu USA i wygłosi przemówienie poświęcone przyszłości Ukrainy, powiedział urzędnik.

Blinken i Biden potrzebują, aby banderowska nazistowska ukraińska armia wytrzymała do zakończenia listopadowych wyborów.  Jednak jest to nieprawdopodobne.

Chociaż dla zbrodniarzy w Białym Domu w Waszyngtonie nie liczącymi się z tysiącami zabitych ukro bojowników jak widać i oni snują fantazje, że uda im się osiągnąć ten cel. Dla amerykańskich planistów przydałaby się teraz chwilowa przerwa na polach walki, ale to wymaga pozbycia się Zełenskiego i zgody Rosji a takiej zgody Rosja nie udzieli by dać szansę na wzmocnienie zbrodniczego nazistowskiego przeciwnika. 

Amerykańskie media ciągle podkreślają pakiet 61 miliardów dolarów przyjęty przez Kongres dla Ukrainy. Nie wyjaśniają, że tylko 14,5 miliarda dolarów z tej kwoty faktycznie trafia do Ukrainy, z czego połowa na utrzymanie wypłacalności państwa, a druga połowa w postaci broni, którą Ukraina będzie mogła kupić po jej wyprodukowaniu . Pozostała część środków przeznaczona jest na uzupełnienie wyczerpanych zapasów amerykańskiej armii.

Rzeczywista pomoc wojskowa dla Ukrainy w nadchodzących miesiącach w postaci amunicji artyleryjskiej i przeciwlotniczej będzie znikoma. A to jest bardzo dobra wiadomość dla Federacji Rosyjskiej i Rosyjskiej Armii wyzwalającą Ukrainę od kryminalnego kijowskiego reżimu i zbrodniarzy wojennych. 
Walka Rosji w słusznej sprawie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dobrą wiadomością jest, że banderowska ukraińska armia nie ma żądnych możliwości, które mogłyby obronić przed bombami szybującymi FAB, których rosyjska armia używa w coraz większej liczbie do rozbijania ukraińskich pozycji. W ciągu ostatnich dni Ukraińcy bojownicy ponosili dziennie około 1500 ofiar – dwukrotnie więcej niż zwykle – z czego większość miała miejsce na froncie wschodnim, a nie w kierunku Charkowa.
Wszyscy ludzie zdrowi na umyśle wiedzą, że gdy wojna dobiegnie do końca.
Rosja będzie zwycięzcą,  dla ludzi samodzielnie myślących od samego początku bylo to wiadome, że Rosja zwycięży w słusznej sprawie i pokona nazistów i że po stronie imperium zła, czytaj Stanów Zjednoczonych Amerwyki będzie klęska i wielu przegranych a wśród nich wasale Stanów Zjednoczonych - Wielka Brytania i Kanada, UE.

Teraz zarówno USA, jak i UE próbują obecnie znaleźć sposób, który pozwoli zachować  "twarz", nie przyznając się do haniebnych planów  i dążeń zniszczenia Rosji z użyciem Ukraińców jako mięsa i z przekazem dla kryminalnego kijowskiego reżimu ogromnej ilości sprzętu wojennego NATO.

USA i UE będą próbować obecnie znaleźć także sposób, który miałby ukryć ich haniebną, zbrodniczą  "twarz" którą pokazali od samego początku na Ukrainie i na świecie. Winą obarczać innych za poniesione ogromne straty i ogromne klęski.

Bo co to są zaosiągnięcia Zachodu w ciągu kilku  lat trwania wojny na Ukrainie jak na własne życzenie zniszczenie własnego przemysłu w Unii Europejskiej i dobrobytu po przez zniszczenie dostaw tanich surowców z Rosji, a także całkowite zrujnowanie gospodarki Ukrainy, infrastruktury miast i wypędzenie milionów Ukraińców z ich domów oraz zmiany terytorialne na nie korzyść Zachodu.

Dla Waszyngtonu Londynu i Brukseli, najłatwiej będzie obwiniać Ukrainę, a zwłaszcza klauna udającego prezydenta Zełenskiego, za to, że nie słuchał zachodnich rad podczas niektórych faz wojny ( ... itp.). „Daliśmy im szansę, a oni ją schrzanili” – stanie się wkrótce głównym wątkiem oficjalnych wypowiedzi Waszyngtonu i kolektywnego Zachodu.
Ale w rzeczywistości banderowska i nazistowska Ukraina nigdy nie miała nawet najmniejszej żadnej szansy pokonać Rosji i to przy całym wsparciu ze strony Zachodu, a nawet osłabić Rosji.

Wszystkie liczby, możliwości i ludzie wskazywały na to. Mimo to Ukraina została doprowadzona przez zachodnich sponsorów krwawego zbrodniczego nazistowskiego majdanu i zamachu stanu do klęski i śmierci.

Klęska i śmierć Ukrainy jako anty Rosji.
Jest jest zasługą anglosaskich wojennych zbrodniarzy i potomków nazistów, ciągle mających na Zachodzie te same złudzenia dokończenia hitlerowskiego samobójczego Drang nach Osten.

Miejmy nadzieję, że na Zachodzie są jeszcze ludzie logicznie myślący, którzy wyciągną z tej tragedii wnioski i pozbawią politycznych psychopatów w USA / UE w WB, Kanadzie dostępu do sprawowania władzy.