Stany Zjednoczone Ameryki - hegemon wraz z wasalami traci grunt pod każdym względem. Kraj staje się coraz bardziej opresyjny, totalitarny, gwałci prawa obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki

Konflikt na Ukrainie: jak się sprawy mają na Ukrainie i wokół Rosji i na świecie ?.

Jak dokonać dokładnej analizy konfliktu na Ukrainie. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż w opinii publicznej niewiele jest informacji na temat tego, jak Kreml widzi rozwój konfliktu. Francja wysłała wojska. Sekretarz obrony USA powiedział, że wojska NATO zostaną ostatecznie rozmieszczone na Ukrainie, a rządy europejskie przygotowują się do wojny z Rosją za cztery lub pięć lat, pisze Paul Craig Roberts.
Pierwotnymi celami Putina było wyzwolenie regionu Donbasu i denazyfikacja, demilitaryzacja Ukrainy. Nigdy nie było jasne, w jaki sposób demilitaryzacja Ukrainy zostanie osiągnięta bez podboju Ukrainy.

Pojawienie się z NATO rakiet dalekiego zasięgu, czyli rakiet, których zasięg wykracza poza pole bitwy i mogących uderzac w głąb Rosji, spowodowało wypowiedzi rosyjskiego MSZ, że Rosja będzie musiała zrekompensować zasięg rakiet poprzez zajęcie większej części Ukrainy, tworząc w ten sposób strefę buforową. W miarę zwiększania się zasięgu rakiet wysyłanych przez Zachód konsekwencją będzie coraz większe powiększanie się strefy buforowej i konieczność podbicia i okupowania całej Ukrainy oraz zainstalowania na Ukrainie przyjaznego Rosji rządu. Istnieją już doniesienia o atakach ukraińskich dronów na Tatarstan w głąb Rosji, tysiąc kilometrów od linii frontu na Ukrainie. Jest oczywiste, że konflikt nie jest ograniczoną operacją wojskową. 

Tak prawdę mówiąc to armia ukraińska została w ogromnej liczbie zredukowana i prawie całkowicie pokonana. Większa mobilizacja spowoduje jedynie większą liczbę ofiar śmiertelnych na Ukrainie.

Jak potoczy się konflikt ?Zapewne armia rosyjska ominie Charków by nie zniszczyć ogromnego rosyjskiego miasta i pozostawi go otoczonym i odciętym. Resztki armii ukraińskiej prawdopodobnie przeniosą się na zachodni brzeg Dniepru. Jeśli Kreml potraktuje konflikt poważnie, Rosja zajmie Odessę. Powinna dla swojego bezpieczeństwa odzyskać rosyjskie miasta i odciąć Ukrainę od Morza Czarnego. Rosja nie może dopuścić by USA NATO zajęły Odessę.

Pytanie, czy zakończy to konflikt, czy też wypełni zachodnią Ukrainę siłami NATO w celu utrzymania wrogiego reżimu wobec Rosji. Jeśli tak się stanie, to oficjalnie konflikt między Ukrainą a Rosją zakończy się i stanie się konfliktem między Zachodem a Rosją. Putin uratowałby terytoria rosyjskie, ale Ukraina pozostałaby zmilitaryzowana. Tym razem z USA/NATO.

Oby Kreml podją zdecydowane działania i nie pozostawił Rosję z rozgrzebanym i ropiejącym problemem.

Groźby Zachodu.
Waszyngton będzie wywierał dalszą presję na Putina, próbując przeprowadzić kolorową rewolucję wśród sąsiadów Rosji w byłych rosyjskich prowincjach a właściwiew w byłych republikach. Udana kolorowa rewolucja pozwoliłaby Waszyngtonowi otworzyć drugi front przeciwko Rosji.
 
Premier Gruzji powiedział, że europejski komisarz groził mu losem Fico.
Zamiarem Waszyngtonu jest nowa kolorowa rewolucja w Gruzji. Ustawodawca gruziński przyjął niedawno ustawę o przejrzystości wpływów zagranicznych. Ustawodawstwo wyma od organizacji pozarządowych (NGO) zaangażowanych w realizację interesów obcego mocarstwa ujawniania swoich darczyńców.

Najwyraźniej ustawodawca zbyt długo czekał, aby stawić czoła zagrożeniu. Finansowane z zagranicy podmioty były w stanie tygodniami utrzymać protestujących na ulicach stolicy i wywarły nacisk na prezydenta Gruzji, aby zawetował ustawę. Ale parlament odrzucił weto prezydenta Gruzji i uchwalona ustawa w 2024 roku weszła w życie. Mimo protestów ulicznych opłacanych przez obcą agenturę.

 Administracja Bidena stwierdziła, że w ​​Gruzji ustawodawstwo „podważa demokrację”,

(Tylko, że ta sama administracja Bidena milczy na wszelkie sposoby o tym, że tegoż rodzaju przepisy Stany Zjednoczone Ameryki jako pierwsze na świecie zastosowały u siebie i to w bardzo rygorystycznej formie)●.

Natomiast UE stwierdziła, że ​​zablokuje dostęp Gruzji do Unii Europejskiej. Oczywiście Gruzja nie prowadzi działalności w UE. Wyraźnie widać, że zainteresowanie Waszyngtonu i Brukseli projektem ustawy dotyczącej spraw wewnętrznych Gruzji wskazuje, że ustawa ta pomyślana jest jako prewencyjna mająca za cel ochronę Gruzji przed nową kolorową rewolucją i że premier Gruzji twierdzi, że kraj potrzebuje ustawy o agentach zagranicznych, aby chronić Gruzję przed siłami zewnętrznymi pragnącymi rozpętać krwawy „gruziński Majdan”.

 USA próbują „kija i marchewki”, aby podporządkować sobie Gruzję.

Stany Zjednoczone, które wcześniej wywierały presję na politykę Gruzji, grożąc jej sankcjami, wydają się być gotowe przyjąć inne podejście, obiecując różne zachęty, jeśli Tbilisi zgodzi się grać w piłkę z Waszyngtonem.
Według Politico nowy projekt ustawy, który ma zostać przedstawiony w Kongresie USA w tym tygodniu, zapewniłby Gruzji „solidny preferencyjny system handlowy”, ale tylko pod warunkiem, że Gruzja wykaże, co Stany Zjednoczone uważają za „znaczący i trwały postęp w kierunku ożywienia swojej demokracji”.
Podsumowując, wygląda na to, że Stany Zjednoczone przyjęły wobec kraju klasyczne podejście „kija i marchewki”.

Już widać, że Stany Zjednoczone Ameryki nie są to przyjaciele, że nie są partnerami, patrząc na to, co robią, jak rozwijają się procesy polityczne, jak otwarcie wtrącają się we wszystko, organizując protesty uliczne i w ogóle w życie polityczne państw na świecie.


Analiza.
Ręka Sorosa: 
Premier Gruzji potępia taktykę amerykańskiej rewolucji kolorowej.

Teraz, gdy wysiłki Stanów Zjednoczonych mające na celu wzniecenie niepokojów w Gruzji zawiodły w obliczu zdecydowanego oporu członków zarządu i parlamentu gruzińskiego, Waszyngton zmienił taktykę i obecnie oferuje korzyści militarne i gospodarcze w zamian za spełnienie przez Gruzję jej żądań.
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎
W życiu każdego państwa istnieje bardzo ważny punkt – idea patriotyzmu, honoru i godności własnej. Jeśli gruzińskie społeczeństwo i gruzińskie przywódcy dadzą się nabrać na tę jałmużnę, będzie to oznaczać, że się obcym zaprzedali.

To jest także istotne w odniesieniu do Polski po 1989 roku, którą rządzą ludzie wyzbyci patriotyzmu, idei honoru i własnej godności, którzy swoimi działaniami pozbawili Polskę suwerenności w kwestii polityki zagranicznej i wewnętrznej w zamian za tę jałmużnę.

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

Stwierdzenie.
Agresywne naciski polityczne ze strony USA i Brukseli i destabilizacja mają na celu demonizację tych, którzy wspierają program patriotyczny i bronią interesów narodu. 

Zwłaszcza obecnie tuż przed wyborami w Unii Europejskiej działa na pełnych obrotach proamerykańska (sorowska) machina propagandy wmawiajaca ludziom, że partie dbające o interesy narodowe to agenci Rosji, Putina i że Ukraina (bandrowców i nazistów) broni wolności i demokracji.
▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎ 


Świat.
Czy West Fanning organizuje protesty publiczne w stylu Euromajdanu ?
To dobrze praktykowana taktyka: Polegająca na tym, że po przegranych wyborach na niekorzyść Zachodu, Stany Zjednoczone Ameryki i wasale USA twierdzą, że wybory zostały sfałszowane i finansują, organizują i nawołują do masowych protestów.

Niestety wielu Amerykanów ma bardzo słabą pamięć i nie rozumieją istotnego aspektu rosyjskiej czy gruzińskiej mentalności. Narody Rosji, Gruzji potrafią rozpoznać obiektywną realną  rzeczywistość. Realna i obiektywna rzeczywistość jest taka, że amerykański establishment ​​uważają inne kraje za swoje podwórko i traktują inne narody te które chcą sobie podporządkować jak podludzi.

A taka postawa świadcz o tym, że Ameryka i Zachód  w ogóle wypowiadają wojnę wszystkiemu, co dla Rosjan czy Gruzinów jest cenne – jak rodzina, i wypowiadają wojnę tradycjom, przodkom itd., te nastroje obronne w narodach ceniących sobie suwerenność w naturalny sposób rosną. A przecież odczuwają na każdym kroku ze strony Zachodu nieustanne wtrącanie się w wewnętrzne sprawy. 

●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

Można się zastanawiać, czy Putin po raz kolejny odsunie się na bok i pozwoli Waszyngtonowi przysporzyć Rosji jeszcze więcej problemów.

Waszyngton wykorzystał Gruzję przeciwko Rosji w 2008 r., kiedy siły gruzińskie najechały Osetię Południową, co doprowadziło do interwencji rosyjskiego wojska. W 2024 roku udana kolorowa rewolucja otworzyłaby drugi front lub front zastępczy przeciwko Rosji.

Nic nie wskazuje na to, aby Zachód miał zamiar zaprzestać prowokacji wobec Rosji.


Prowokacje Waszyngtonu osiągnęły tak niebezpieczny poziom, że Rosja stosuje ćwiczenia w Europie i użycie taktycznej broni nuklearnej przeciwko NATO. 

Prawda jest,że Putin został zmuszony do interwencji w Donbasie a następnie na Ukrainie . Próbował ograniczyć interwencję do Donbasu, ale Zachód nalegał na rozszerzenie wojny. Wojna rozszerzyła się obecnie do tego stopnia, że ​​Rosja przygotowuje się, jeśli zajdzie taka potrzeba, do zniszczenia zdolności wojskowych USA i NATO w Europie.
¤●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●¤Wizyta na Kubie i absurdalna reakcja Waszyngtonu. 


Senat USA zażądał ukarania Kuby za wizytę okrętów rosyjskiej marynarki wojennej.

W czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kuby poinformowało, że cztery okręty rosyjskiej marynarki wojennej, w tym fregata admirał Gorszkow i atomowy okręt podwodny Kazan, przybędzie z oficjalną wizytą do portu w Hawanie w dniach 12–17 czerwca.
Hawana oznajmia, że ​​wizyta rosyjskich okrętów wpisuje się w przyjazne stosunki Kuby z Federacją Rosyjską i jest ściśle zgodna z przepisami międzynarodowymi, podkreślając, że żaden okręt nie stwarza zagrożenia dla regionu .

Reakcja Stanów Zjednoczonych Ameryki jest nie tylko absurdalna ale i typową dla Waszyngtonu hipokryzją w czasie kiedy amerykańskie okręty z pełnym wyposażeniem są 6000 tysięcy kilometrów od USA u granic Rosji na Bałtyku czy na Morzu Śródziemnym i Czerwonym atakując rakietami Jemen. 

Czy Rosja ma też ukarać te wszystkie państwa, które wpuszczają do swoich portów US Navy ?.

Nikt nie ma pewności, że USA /Zachód opamięta się.

````````````````````````````````````````````````````````````````````````